Wózki widłowe spalinoweSystemowe wózki widłowe są to specjalistyczne pojazdy przede wszystkim z przeznaczeniem do pracy w magazynach. Ich wielofunkcyjność pozwala sprawnie transportować ładunki zarówno w pionie, jak i poziomie. Jednym z wielu zastosowań tych wózków jest kompletacja zamówień bezpośrednio w miejscu składowania towaru. Są one dostosowane do pracy praktycznie z każdym typem regałów, ponieważ potrafią podnosić przedmioty nawet na kilkanaście metrów nad ziemię.
Wózki widłowe systemowe mają wyjątkowo precyzyjny systemem sterowania, co umożliwia im bezproblemowe poruszanie się po ciasnych korytarzach (niewiele szerszych od nich samych) hal magazynowych. Dysponują one również niezwykłą zwrotnością. Najczęściej układ napędowy tych pojazdów oparty jest na silniku i systemie (AC), czyli przemiennonapięciowym. Taki układ pozwala generować dużą moc oraz znosić wielkie obciążenia. Dzięki temu mamy możliwość wyboru wózka z bardzo dużej gamy udźwigów i konfiguracji.


Wózki te dzielimy na dwie główne grupy, te z ruchoma kabiną operatora i te ze stałą kabina operatora. Możemy wybrać wózek z kabiną ruchoma, którą można podnieść wraz z operatorem na odpowiednią wysokość, jak i taki z kabiną stałą zazwyczaj umieszczoną w tylnej części pojazdu.
Ponieważ wózki systemowe łączą w sobie zalety wózków wysokiego składowania, jak i wózków do kompletacji, to są częstym wyborem przy wyposażeniu nowoczesnych hal magazynowych, w których priorytetem jest maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej.
Więcej informacji na temat rodzajów wózków znajdziesz na stronie www.promag.pl/Wozki_widlowe

Comments are closed.